Facebook koopt mobiel platform Snaptu
Gepubliceerd: Maandag 21 maart 2011
Auteur: René Schoemaker
Facebook koopt Snaptu om groot te worden op de gehele mobiele markt. Snaptu maakt namelijk mobiele applicaties voor normale gsm-telefoons.
Een groot gedeelte van bezitters van mobiele telefoons beschikt niet over een smartphone. Met Snaptu wil Facebook die gebruikers beter bereiken. Het bedrijf ontwikkelt applicaties voor niet-smartphonegebruikers. Begin dit jaar is al een nieuwe mobiele Facebook-applicatie op de markt gekomen: Facebook for Feature Phones.
Volgens Snaptu kwam tijdens de ontwikkeling van die app het besef dat onderdeel uitmaken van het Facebook-team uiteindelijk de snelheid van de eigen productontwikkeling ten goede zou komen. Het bedrijf zegt te verwachten de komende weken op eenzelfde manier te kunnen werken als het nu doet.
Ook Twitter en LinkedIn
Snaptu heeft ook apps gemaakt voor Twitter en LinkedIn. De LinkedIn-app is vorige week verschenen en moet een smartphone-ervaring geven aan de gebruikers van gewone mobiele telefoons. Microblogdienst Twitter is van zichzelf ook beschikbaar als een sms-dienst, maar alleen in bepaalde landen waar Nederland niet bijzit.
Volgens Snaptu wordt het mobiele app platform, waar de LinkedIn-, Twitter- en Facebook-apps deel van uitmaken, al gebruikt door 30 miljoen mensen wereldwijd. Binnen het platform zijn ook andere populaire webservices beschikbaar op het gebied van nieuws, sport, weer en entertainment.
'70 miljoen dollar'
Facebook en Snaptu maken niet bekend hoeveel het sociale netwerk betaalt voor de overname. Techblog Mashable schat dat Facebook zo'n 70 miljoen dollar neerlegt. Snaptu bestaat sinds 2007 en heette in eerste instantie Mobilca.
