Alom kritiek op Sarkozy's internettucht

EC Sarkozy

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (11)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 26 mei 2011
Auteur: Andreas Udo de Haes

Het pleidooi van de Franse president Sarkozy voor meer orde, regels en tucht op het internet wordt bijna unaniem afgefakkeld door politici en internetbedrijven.

De prestigieuze e-G8 internettop is als een nachtkaars uitgegaan zonder een duidelijke verklaring. Dit is voornamelijk te danken aan de organisator Sarkozy, die met zijn pleidooi voor meer orde en tucht online een roepende in de woestijn was. Sarkozy tracht ook al enige tijd het strenge Franse anti-piraterijbeleid Europees te pluggen.

Alom kritiek op Sarkozy

Bijna alle andere genodigden, exclusief de muziek- en filmindustrie, hekelden echter de reguleringsdrang van de Franse president.

De Britse premier Cameron, de Duitse minister Hans-Peter Friedrich, maar ook Google-voorzitter Eric Schmidt en Facebook-ceo Mark Zuckerberg lieten duidelijk weten dat een vrij en open internet onder zelfregulering een absolute must is.

"Het internet is vóór alles een vrijplaats voor burgers en entrepreneurs. Burgerlijk engagement, ondernemersideeën, en de voorkeuren van de gebruikers vormen het internet tot wat het is," aldus Friedrich in een ingezonden stuk in de Duitse versie van de Financial Times.

Complot

Burgerrechtengroeperingen waren nog veel feller tegen het initiatief van Sarkozy. Volgens bijvoorbeeld La Quadrature du Net is de hele e-G8-conferentie "een rookgordijn waarachter een alliantie van overheden en corporaties in het geheim trachten het internet te controleren, uit te buiten en vrijheden te beperken."

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)