Geen onderzoek naar voicemaillek bij overheid
Gepubliceerd: Vrijdag 1 juli 2011
Auteur: Loek Essers
Minister Donner gaat niet onderzoeken of de staatsveiligheid in het geding is geweest door het het Vodafone voicemaillek. Een flater zorgde er voor dat de voicemails van alle bewindslieden waren te beluisteren.
De voicemail van 5 miljoen Vodafone-abonnees, inclusief politici en rechters, waren tot 23 maart dit jaar door iedereen af te luisteren. De inlogcode stond standaard op 3333. Zo kon actualiteitenprogramma EenVandaag bijvoorbeeld de voicemail van minister Uri Rosenthal afluisteren.
Bericht op intranet
Toch ziet minister Piet Hein Donner van Binnenlandse Zaken geen aanleiding om een verder onderzoek in te stellen naar de zaak. "In mijn brief van 24 maart heb ik als vervolg op dit incident laten onderzoeken of er misbruik is gemaakt van de tijdelijke kwetsbaarheden in het voicemailsysteem van Vodafone", schrijft hij aan de Kamer.
"Het misbruik is beperkt tot de zakelijke mobiele telefoonnummers van twee bewindslieden, dat te zien is geweest in de uitzending van EenVandaag. Dit onderzoek geeft geen aanleiding nader te onderzoeken in hoeverre staatsveiligheid in het geding is geweest", aldus de minister.
De enige concrete 'maatregel' is dat de intranetredacties van de verschillende een advies over veiliger bellen hebben gepubliceerd.
