Politie pakt 15 Italiaanse Anonymous-leden
Gepubliceerd: Woensdag 6 juli 2011
Auteur: René Schoemaker
De Italiaanse politie heeft 32 invallen gedaan in de jacht op leden van Anonymous. Vijftien mensen zijn verhoord, drie daarvan zijn achter slot en grendel gezet.
Volgens politiebronnen is de actie gericht tegen een lokale afdeling van Anonymous. Een van de hoofdverdachten, een 26-jarige man met de nickname Frey, zou de leider zijn van die lokale cel. Hij werd in een grensplaatsje in Zwitserland opgepakt.
De Italiaanse afdeling van Anonymous heeft in een verklaring ontkend dat er leiders van de groep zijn gepakt. In de verklaring zegt Anonymous dat het geen leiders heeft en ook geen commandostructuur. De gearresteerden zouden geen 'gevaarlijke hackers' zijn, maar "mensen zoals uzelf." Verder zegt de groep dat zijn activiteiten in Italië niet crimineel zijn, maar "vreedzame beschermingsacties voor gebruikersrechten."
Wraakacties aangekondigd
"Anonymous is nog in leven en vecht door, zoals het in het verleden altijd heeft gedaan en ook in de toekomst zal blijven doen", zegt de verklaring, waarbij wraakacties naar aanleiding van de Italiaanse politie-invallen worden aangekondigd.
In de afgelopen weken zijn meer acties tegen Anonymous uitgevoerd door lokale opsporingsdiensten, waarbij onder meer in Spanje en Turkije mensen zijn opgepakt. In Turkije ging het zelfs om 32 arrestaties.
