D66 wil Buma/Stemra onder curatele stellen

koptelefoon

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (26)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Vrijdag 8 juli 2011
Auteur: Loek Essers

D66 vraagt aan de staatssecretaris van Veiligheid en Justitie Buma/Stemra onder curatele te plaatsen. De auteursrechteninner wordt slecht bestuurd en heeft een onwenselijke monopoliepositie.

Dat stelt D66-Kamerlid Kees Vehoeven in Kamervragen aan staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie (VenJ). Verhoeven vindt dat Buma/Stemra doorgelicht moet worden omdat de organisatie slecht wordt bestuurd.

Doorlichten

Volgens hem wordt er teveel geklaagd over Buma die een wettelijke monopoliepositie heeft op het innen van auteursrechtengelden. De organisatie is niet transparant genoeg en wordt slecht bestuurd. Verhoeven wil dat Teeven het bestuur van Buma doorlicht en zo nodig onder curatele stelt. De belangen van componisten en tekstschrijvers zouden niet afdoende behartigd worden.

Buma/Stemra heeft een verleden van acties die bij veel mensen in het verkeerde keelgat schoten. Zo broedde de organisatie jarenlang op een YouTube-taks voor webloggers waarbij er een heffing zou komen voor muziek in ingebedde YouTube-video's. Dit leidde tot grote verontwaardiging bij de bloggers. Later werd er, na veel ophef, besloten een deal te sluiten met YouTube in plaats van embedders allemaal persoonlijk te belasten.

Beleggingen verdampt

Daarnaast liet Buma in 2008 14 miljoen euro aan muzikantenuitkeringen in rook opgegaan door tijdens het crisisjaar slecht te beleggen. Hierdoor werd de te verdelen pot 10,4 procent kleiner dan geraamd. Dit financiële beleid leidde er uiteindelijk toe dat de artiesten over het hele jaar 2008 13,4 miljoen aan inkomsten misliepen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)