Acer zwicht, betaalt Microsoft patentgeld voor Android

Acer tablet pc

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (51)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 9 september 2011
Auteur: Andreas Udo de Haes

Acer is door de knieën: het bedrijf zal royalties aan Microsoft afdragen voor alle Android smartphones en tablets die het verkoopt. Ook ViewSonic gaat betalen, tevens voor Chrome OS.

Microsoft heeft weer twee computer- en gadgetmakers zo ver dat ze licentiegeld afdragen voor apparaten waarop Android of Chrome OS draait. De laatste die voor Microsoft's topjurist Horacio Gutierrez zijn gezwicht zijn Acer en ViewSonic.

Hulp met IP-problemen

Acer zal Redmond een onbekend bedrag betalen voor elke Android smartphone en tablet die het op de markt brengt. ViewSonic, maker van onder meer tv's, settopboxen en digitale fotolijstjes, zal ook licentiegeld afdragen voor elk apparaat waarop Chrome OS draait.

Microsoft voert nu twee jaar actief campagne om OEM's die Android gebruiken "te helpen met hun intellectuele eigendomsproblemen" zoals Microsoft het stelt. Een aantal partijen zijn gezwicht, een aantal weigeren en belanden in de rechtszaal. Onder meer Amazon en HTC hebben al een deal met Microsoft om royalties af te dragen.

5 of 10 dollar per device

HTC zou 5 dollar per Android-gadget aan Microsoft betalen, maar dat is zelfs nog met korting, aangezien HTC ook gewaardeerd Windows Phone partner is. Van andere fabrikanten eist Redmond naar verluid 10 dollar of meer per Android device.

Motorola en Barnes & Noble weigeren pertinent royalties aan Microsoft te betalen voor een open source besturingssysteem dat ontwikkeld wordt door Google.

Afpersing

Barnes & Noble is meest vocaal en beschuldigt Microsoft ervan met "exorbitante licentiekosten" en "absurde licentierestricties" het hele Android ecosysteem af te persen.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)