Firefox 7 verslaat Chrome

firefox snelheid

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (19)
3x Aanbevolen

Gepubliceerd: Woensdag 28 september 2011
Auteur: Jasper Bakker

De nieuwste versie van Firefox is vandaag verschenen. Deze versie 7 streeft de huidige Chrome-versie voorbij wat snelheid betreft.

De opvolger voor het zes weken oude Firefox 6 is al te downloaden. Huidige gebruikers krijgen de nieuwe versie in de loop van de tijd aangeboden als update. Firefox 7 start sneller dan Chrome, maar moet Opera nog wel voor laten gaan. Firefox 7 laadt tabbladen sneller in dan Chrome, maar is minder snel dan Internet Explorer 9 en ligt ver achter op Opera.

JavaScript, geheugengebruik

Dit blijkt uit tests die zijn uitgevoerd door techsite Lifehacker. Daarbij is Firefox 7 vergeleken met Chrome 14, IE 9 en Opera 11.51. De browsers zijn getest op Windows. Apple's Safari is buiten beschouwing gelaten, terwijl die browser wel op Windows beschikbaar is.

Op het gebied van JavaScript-performance is en blijft Chrome de snelste browser. Firefox 7 is met flinke achterstand tweede, op de voet gevolgd door IE9 en Opera 11. Qua geheugengebruik is de Mozilla-browser flink vooruit gegaan: versie 7 verbruikt weinig geheugen, maar deelt de eerste plaats hier met Opera. De geheugentest is uitgevoerd met en zonder plug-ins (extensies) en met een enkele webpagina en met negen tabbladen geopend.

Chrome laatste

Op basis van Lifehackers puntentelling is Opera 11.51 de beste browser, gevolgd door Firefox 7, IE 9 en tot slot Chrome 14. De Google-browser heeft die laatste plaats mede te danken aan het niet kunnen afmaken van een css-test (cascading style sheets). Volgens Lifehacker is Chrome in de loop der tijd wel logger geworden, waarbij het verwijst naar een eerdere test met Chrome 11.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)