Google Plus nu ook beschikbaar voor bedrijven

google+

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
1x Aanbevolen

Gepubliceerd: Vrijdag 28 oktober 2011
Auteur: Bas Bareman

Google heeft gisteren een viertal updates gelanceerd voor zijn Google+. De update geeft onder meer Google App-gebruikers toegang tot het sociale netwerk.

Bedrijven met Google Apps, de concurrent van Microsoft Office, krijgen de mogelijkheid om Google+ te gebruiken binnen hun zakelijke domein. Werknemers beschikken hiermee over de volledige functionaliteit van het sociale netwerk van de zoekgigant. Collega's uit het bedrijf worden daarbij automatisch verzameld in een aparte circle van Google+.

Adder onder het gras?

Gebruikers die al beschikken over een persoonlijke Google+ account krijgen binnenkort een migratietool aangeboden. Daarmee kunnen bestaande contactpersonen binnen hun circles worden overgezet naar hun werkaccount.

Hierbij zit volgens techsite TNW wel een adder onder het gras. Door de migratie hebben systeembeheerders namelijk toegang tot persoonlijke bestanden van werknemers (waaronder foto's). Bovendien hebben ze de bevoegdheid deze te verwijderen. Hierdoor is volgens de site toch handig om twee verschillende accounts, zakelijk als privé, naast elkaar te gebruiken.

De ´Fun´ updates

Naast deze zakelijk update brengt Google een aantal 'leuke' updates uit voor de gebruikers van het sociale netwerk. Bijvoorbeelde de optie What's Hot. Deze functie geeft aan welk nieuws of bericht landelijk populair is en komt overeen met Twitter's trending topics. Het bericht komt onderaan in de reguliere timeline van berichten te staan.

Gebruikers krijgen verder de beschikking over Google Ripples. Deze analytische tool laat gebruikers op een visuele interactieve manier de geschiedenis van een post doorlopen. Door te klikken op de optie View Ripples in een publieke post, kunnen gebruikers inzoomen op bepaalde mensen die de post gedeeld hebben en het levenspad van de post in het sociale netwerk bewandelen.

Ten slotte introduceert Google een Creative Kit waarmee gebruikers foto's kunnen bewerken. Met de Kit kunnen gebruikers effecten toepassen op foto´s, zoals het toevoegen van teksten of beeldfilters. De foto´s kunnen daarna gedeeld worden met vrienden in Google+.

Op de blogsite van Google zijn video´s van de updates te zien.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)