Overname T-Mobile door AT&T strandt
Gepubliceerd: Vrijdag 25 november 2011
Auteur: Andreas Udo de Haes
De koop van T-Mobile USA voor 39 miljard dollar zakt langzaam door het ijs. AT&T heeft het plan bij de FCC teruggetrokken en 4 miljard flopgeld apart gezet.
De geplande overname is formeel nog niet van tafel, maar de kansen voor de gigantische telcodeal lijken verkeken. Donderdag trok AT&T het overnameplan terug bij de telecomwaakhond FCC, nadat die had aangekondigd niet akkoord te gaan en een onderzoek en rechtszaak te starten.
Iedereen tegen
AT&T en T-Mobile USA zeggen zich nu te concentreren op goedkeuring door het ministerie van Justitie, die ook tegen de acquisitie is en onderzoek doet. In de later stadium zal AT&T dan weer aankloppen bij de FCC, meldt het concern.
De laatste terugtrekbeweging wordt in de VS gezien als een duidelijke nagel aan de doodskist van de deal. AT&T meldt verder dat het 4 miljard dollar apart heeft gezet als 'smartegeld' voor T-Mobile. Deze boete was eerder afgesproken als de overname niet door zou gaan.
De deal stuit in de VS op ongemeen veel verzet van concurrenten, consumentenorganisaties en toezichthouders.
