HTC: geen sprake van Duits verkoopverbod

htc desire

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (2)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 28 november 2011
Auteur: Loek Essers

HTC stelt dat een Duits verkoopverbod op alle smartphones niet aan de orde is, de patentruzie zou gaan om één enkel toestel. "Dit is ronduit ongeloofwaardig", zegt patentexpert Florian Mueller.

HTC stelt in een verklaring dat er helemaal geen Duits verbod komt op de handel in HTC smartphones. De Duitse patentopkoper IPCom is van plan alle 3G-apparaten van HTC 'binnen de kortst mogelijke tijd' uit de schappen te laten halen in de grootste markt van Europa. Dit zou nog voor de kerst kunnen gebeuren.

'Zaak is al lang opgelost'

Niets van waar, zegt HTC nu in een verklaring. Het bedrijf heeft een hoger beroep in de zaak ingetrokken. De rechter oordeelde dat HTC een patent van IPCom schendt, maar dat is volgens HTC niet meer relevant. "De originele verbodseis van IPCom sloeg alleen op één enkele handset van HTC, die nu niet meer verkocht wordt in Duitsland", aldus het bedrijf in een sussend statement.

"Daarnaast heeft HTC de implementatie van de UMTS-standaarden aangepast, zodat zelfs in het onwaarschijnlijke geval dat de rechtbank in Mannheim opnieuw een verbod instelt, het geen gevolgen gaat hebben voor HTC's verkoop in Duitsland", aldus de telefoonfabrikant. "HTC verduidelijkt hierbij dat dit geen enkele gevolgen gaat hebben voor HTC's zaken in Duitsland."

Ongeloofwaardige claim

Patentexpert Florian Mueller gelooft helemaal niets van de HTC-claim. "Dit is ronduit ongeloofwaardig", blogt hij. "Het verbod is absoluut niet gerelateerd aan één specifiek product. In plaats daarvan heeft het betrekking op alle HTC-telefoons die de 3G/UMTS standaard implementeren."

Mueller verwijst ook naar documenten die na de eerste rechtszaak tussen HTC en IPCcom door HTC zijn overlegd aan de beursautoriteiten in thuisland Taiwan. Hierin stelt het aangeklaagde bedrijf zelf ook dat het om "HTC-producten" gaat die "inbreuk maken op een specifiek patent". Als het verbod bekrachtigd zou worden dan zou dit voor HTC betekenen dat het "verkopen of importeren van van zijn mobiele apparaten naar Duitsland wordt verhinderd", aldus het bedrijf zelf in de risicoverklaring aan de financiële autoriteiten.

Tactiek

Patentexpert Mueller denkt dat de claim die HTC nu doet meer een tactische zet is. Het zou een poging zijn om alvast een voorschot op de verdediging te nemen, mocht de rechter alsnog met een totaalverbod komen.

Het aanpassen van de UMTS-standaarden zou een workaround kunnen zijn om zo'n verbod te voorkomen. Mocht de rechtbank hierin meegaan dan kan een verbod op zijn minst flink worden vertraagd, zegt Mueller. HTC zal zeer overtuigend moeten zijn om de rechter over te halen dat zijn eerdere oordeel niet meer opgaat.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)