Meldpunt Discriminatie doet aangifte tegen Google

youtube

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (14)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 12 december 2011
Auteur: Martin Bruining

Het Meldpunt Discriminatie Internet (MDI) doet aangifte tegen Google. De internetreus treedt niet goed genoeg op tegen racistische uitlatingen op YouTube en Blogger.

Het MDI meldt op zijn site dat het steeds langer duurt voordat Google discriminerende reacties en video's van zijn sites haalt. "Het MDI heeft over beide sites gedurende de afgelopen jaren veel meldingen ontvangen." Aanleiding voor de aangifte is niet zozeer de meldingen zelf, maar wat Google ertegen doet.

"In het verleden werden discriminerende uitingen binnen redelijke termijn verwijderd door tussenkomst van Google, de laatste tijd is echter een verslechtering in communicatie op te merken, waardoor discriminerende uitingen steeds langer online blijven staan", schrijft het MDI in zijn nieuwsbericht.

25 meldingen

Als voorbeeld noemt het MDI een video van een extreemrechtse groep 'Kale Vandale'. In de video is onder meer 'oprotten stelletje kankerapen' te horen. Vooral de reacties onder het bericht stuiten het MDI tegen de borst. Over één van de discriminerende opmerkingen zegt het MDI: "deze bewuste reactie heeft 19 zogeheten 'thumbs up', wat betekent dat 19 mensen deze reactie leuk vinden".

Het Meldpunt heeft aangifte gedaan van 25 berichten die op YouTube en Blogger staan. Met de aangifte zegt het MDI verandering te willen brengen in de houding van Google. "Het MDI is van mening dat YouTube haar maatschappelijke verantwoordelijkheid moet nemen."

"Het is niet acceptabel dat dit soort discriminerende uitingen weken, maanden en in sommige gevallen meer dan een jaar blijven staan zonder dat er actie wordt ondernomen", aldus het meldpunt. Webwereld heeft vragen gesteld over de aangifte, maar nog geen antwoorden mogen ontvangen.

Zorgvuldig bekijken

Het Openbaar Ministerie laat aan Webwereld weten de aangifte zorgvuldig te bekijken. De woordvoerster geeft aan de aangifte zelf nog niet gezien te hebben, maar zegt dat het "een paar weken" kan duren voordat die op het juiste bureau ligt. Ook zegt ze dat het OM niet inhoudelijk kan reageren op de aangifte. "Dat doen wij alleen naar de aangever toe."

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)