Storing bij ING, spaarrekingen onbereikbaar - update

storING

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (17)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 7 februari 2012
Auteur: Loek Essers

Door een storing bij het internetbankieren van de ING Bank is het niet mogelijk om geld van een spaarrekening op te nemen of te storten. Ook geld storten op een beleggingsrekening kan niet.

De storing doet zich voor vanaf een uur of negen dinsdagochtend. Internetbankieren werkt nog wel, hetzelfde geldt voor iDeal-transacties en mobiel bankieren. Woorvoerder Harold Reusken van ING benadrukt dat "beleggingstransacties gewoon uitgevoerd kunnen worden. "Het is alleen niet mogelijk om geld op een beleggingsrekening te storten."

Aanhoudende problemen

Datzelfde geldt voor spaarrekingen. Het is op het moment niet mogelijk om geld in te leggen of op te nemen. Wanneer de problemen verholpen zijn kan de bank nog niet zeggen. Er wordt hard gewerkt om het probleem op te lossen, aldus Reusken.

De storing volgt op een serie storingen die de infrastructuur van de bank in januari dagenlang platlegde. Wat er precies aan de hand is bij de ict-afdeling van de bank, en waardoor alle problemen precies worden veroorzaakt, is tot op heden onduidelijk.

Update: De storing is rond 16.30 uur verholpen. Volgens Reusken kampte de dienst met een netwerkprobleem. "Meer informatie kan ik er nu niet over geven." Er wordt een onderzoek ingesteld naar de precieze oorzaak.

Ondertussen vraagt de Consumentenbond om opheldering van ING over de "zoveelste storing". Ook pleit de bond voor een bankoverstijgend back-upsysteem "waar iedereen op terug kan vallen als de infrastructuur het laat afweten".

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)