KPN start in juli met umts in Nederland

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 17 maart 2004
Auteur: Laurens Verhagen

Zakelijke klanten van KPN krijgen vanaf juli umts. De consumentenmarkt zal kort daarna volgen. Ondertussen is i-mode geschikt gemaakt voor filmpjes.

Al langer was bekend dat KPN medio dit jaar met zijn eerste umts-diensten zou komen. Nu heeft de telco preciezere data vrijgegeven. Als eerste zijn in juni zakelijke klanten in Duitsland aan de beurt via dochter E-Plus. Nederlandse zakelijke klanten volgen in juli.

Op umts-gebaseerde diensten voor de consumentenmarkt worden vervolgens ergens in de zomer gelanceerd, aldus KPN. Net als concurrent Vodafone, die in Nederland de primeur had, komt KPN in eerste instantie alleen nog met een pc-kaart voor de zakelijke markt. Deze stelt gebruikers met een laptop in staat om toegang tot internet of een bedrijfsnetwerk te krijgen met een maximale downloadsnelheid van 384 Kbps.

Ook de dienstverlening van consumenten gaat er met de komst van umts op vooruit, aldus KPN. Voor consumenten komen er deze zomer speciale toestellen die geschikt zijn voor onder meer videotelefonie. De diensten zullen onder de bestaande naam i-mode aan de man worden gebracht.

In Nederland zal KPN umts-dekking bieden in zo'n veertig grote steden en langs de grote verkeersaders in de Randstad. KPN zal het netwerk steeds verder uitbouwen. Van 2003 tot en met 2005 investeert KPN ongeveer 1,4 miljard euro in zijn umts-netwerken.

i-mode voor filmpjes

Deze week heeft KPN overigens het eerste i-modetoestel op de markt gebracht dat geschikt is voor het maken, ontvangen en versturen van filmpjes. Vanzelfsprekend gaat dit nog niet met de snelheden van umts. De NEC N400i komt later dit voorjaar op de markt. De met i-mode concurrerende diensten van Vodafone (Live) en T-Mobile (T-zones) waren al langer geschikt voor bewegende beelden via gprs.

  • Categorieën:
  • Telecom

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)