Amazon zeer te spreken over 42 procent hogere omzet
Gepubliceerd: Dinsdag 9 januari 2001
Auteur: de Webwereld-redactie
Trots maakte Amazon maandag bekend dat de omzet over het laatste kwartaal op 960 mljoen dollar zal uitkomen.
Het pro forma operationeel verlies komt volgens de e-commercegigant uit op minder dan 7 procent van de netto-omzet, waar dat vorig jaar nog 26 procent van de omzet. Een nettoverlies is nog niet bekendgemaakt. Amazon maakt op 30 januari de volledige cijfers bekend.
Amazon zag het aantal klanten dit kwartaal met 4 miljoen toenemen. Inmiddels telt de webwinkel 29 miljoen geregistreerde gebruikers. De waarde van de gemiddelde bestelling nam 25 procent toe tot 58 dollar. Meer dan 35 procent van de klanten koopt inmiddels andere producten dan de boeken, video's en cd's waar Amazon bekend mee is geworden.
De omstandigheden in de internet- en e-commercesector zijn niet bepaald gunstig en bovendien waren de verkopen in de VS in de feestdagenperiode mager. Om die redenen toonde Amazon zich 'zeer tevreden' dat de omzet in lijn is met de eerder afgegeven verwachting.
Analisten reageerden zeer gemengd. Enkele onderschreven Amazons betoog dat het, gezien de omstandigheden, sterke cijfers waren. Anderen waren teleurgesteld dat Amazon er niet in is geslaagd voor het eerst een kwartaalomzet van een miljard dollar te behalen.
Het aandeel Amazon sloot maandag op 14,94 dollar. Nadat het concern na sluiting van de beurs de cijfers bekendmaakte, steeg het aandeel in de nabeurs handel tot 17 dollar. Later zakte de koers weer tot 15 dollar.
Eerdere relevante berichten:
