Worm zet porno op pc's Italiaanse senaat

Japanse porno

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (4)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 24 november 2004
Auteur: Edwin Feldmann

De Italiaanse senaat is deze week het slachtoffer geworden van een worm. Hierdoor verschenen pornografische plaatjes van homo's op de pc's.

Maandag ontdekte medewerkers dat de computers van de Eerste Kamer besmet waren met Rbot.ZY, één van de varianten van de Rbot-worm. Hackers waren hierdoor in staat om pornografische afbeeldingen van homo's op de beeldschermen te laten verschijnen.

Nog geen dag later waren ook alle pc's van de senaatsleden besmet geraakt. De worm genereerde zoveel internetverkeer dat het interne netwerk eronder bezweek.

De Rbot-worm opent een achterdeur op besmette pc's waardoor kwaadwillenden allerlei informatie kunnen achterhalen van nietsvermoedende gebruikers. De worm is verder ook in staat om toetsaanslagen op te nemen en door te spelen en beelden via de webcam en geluiden via de microfoon door te geven.

In parlementskringen gaan geruchten dat het hele incident een wraakactie is op het ontslag van Dario Mattiello, de voormalige vice-president van de senaat. Mattiello werd ontslagen nadat er foto's van hem waren opgedoken. Op de foto's is hij te zien in uitgaanscentra voor homo's in Rome. Zijn ontslag heeft vooral binnen de homogemeenschap veel kwaad bloed gezet.

De netwerkbeheerders binnen de senaat werken inmiddels aan een betere beveiliging die volgende week maandag in gebruik zal worden genomen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)