PinkRoccade alsnog met Ordina om tafel
Gepubliceerd: Vrijdag 17 december 2004
Auteur: Wilbert de Vries
PinkRoccade heeft onder druk van zijn grootaandeelhouders toegezegd met Ordina te gaan praten over het overnamevoorstel van Ordina.
Ordina maakte eind november bekend met PinkRoccade in gesprek te zijn geweest over een mogelijke overname. Uiteindelijk werd Ordina echter een boekenonderzoek geweigerd, waardoor de automatiseerder zich genoodzaakt zag af te haken. Daags hierna maakte Getronics bekend een principeakkoord te hebben gesloten met PinkRoccade over een overname.
De grootaandeelhouders van PinkRoccade, waaronder de Nederlandse Staat, zijn echter van mening dat Ordina wél in de gelegenheid moet worden gesteld om een boekenonderzoek uit te voeren.
Gesterkt door de zienswijze van de grootaandeelhouders heeft Ordina eerder deze week de stoute schoenen aangetrokken en het bestuur van PinkRoccade uitgenodigd voor een overleg.
In dit overleg wil Ordina praten over het voornemen van de automatiseerder om alsnog een openbaar bod op alle aandelen PinkRoccade te doen. Ook heeft Ordina opnieuw om een boekenonderzoek gevraagd.
In een vrijdag uitgegeven verklaring laat PinkRoccade nu weten in te zullen gaan op deze uitnodiging. Dit overigens waarschijnlijk tot groot ongenoegen van de centrale ondernemingsraad van PinkRoccade en FNV Bongenoten.
De or gooide eerder deze week nog wat kolen op het vuur door zich openlijk uit te spreken voor Getronics als overnamepartner. FNV Bondgenoten maakte donderdag bekend `niet blij te zijn met het gekrakeel'. Volgens de vakbond dreigen de werknemers hiervan de dupe te worden.
En passant wijst de vakbond er fijntjes op dat Ordina geen cao heeft. Mede hierom spreekt ook FNV Bondgenoten zijn openlijke voorkeur uit voor Getronics als overnamekandidaat.
