AOL stopt met hosting van nieuwsgroepen

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 26 januari 2005
Auteur: Edwin Feldmann

Abonnees van 's werelds grootste internetprovider AOL hebben geen directe toegang meer tot nieuwsgroepen.

AOL stopt met het hosten van nieuwsgroepservers, zo meldt The Register op basis van de boodschap die abonnees voorgeschoteld kregen. AOL telt bijna dertig miljoen abonnees.

Volgens een woordvoerder is de provider gestopt met het hosten van de nieuwsgroepen omdat te weinig mensen er gebruik van maken. "Bovendien doet Google goed werk met het hosten van nieuwsgroepen." Al verwacht hij dat 'de doorsnee AOL-abonnee die nieuwsgroepen toch niet zo vaak zal gebruiken'.

Abonnees kunnen nog wel nieuwsgroepen bereiken met hun browser Internet Explorer en via Google Groups. Ook kunnen gebruikers nog zelf een discussiegroep starten in AOL Community.

"Het besluit van AOL geldt wereldwijd. Dit betekent dat ook Compuserve-leden in Nederland geen gebruik meer kunnen maken van de nieuwsgroepen van Compuserve", zo laat Gonda Klützow van AOL-dochter Compuserve weten.

Nieuwsgroepen bezorgen meer providers kopzorgen. Voor veel providers geldt dat nieuwsservers veel bandbreedte opslokken, maar weinig opleveren.

Update, 14:35 uur: Reactie van Compuserve toegevoegd.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)