Telecombedrijven praten over opvolger UMTS

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 8 maart 2001
Auteur: de Webwereld-redactie

Terwijl iedereen nog wacht op UMTS wordt al druk gediscussieerd over de opvolger ervan: 4G, operationeel vanaf 2010.


De vier Europese telecombedrijven Alcatel, Ericsson, Nokia en Siemens zijn de grondleggers van het Wireless World Research Forum (WWFR). De groep discussieert deze week in München over de opvolger van UMTS. De onderzoekers van de bedrijven presenteren hun bevindingen over de mogelijkheden van 4G.

De overgang naar 4G betekent niet dat er een heel nieuw netwerk geïnstalleerd hoeft te worden, zoals nu wel het geval is bij de overgang van GSM naar UMTS. De nieuwe technieken kunnen volgens de technici probleemloos ingepast worden in de UMTS-netwerken.

4G-netwerken bieden nog meer (multimedia-)mogelijkheden dan UMTS: integratie van verschillende soorten netwerken (bijvoorbeeld LAN en Bluetooth) met elkaar, radio en televisie-uitzendingen en zelfs satellietcommunicatie moet mogelijk zijn met behulp van 4G.

"Computers, telecommunicatie en audio en video worden steeds meer samengevoegd", zegt Walter Konhäuser, CTO van Siemens. "We proberen deze integratie op zo'n manier te bewerkstelligen dat klanten er enthousiast over zijn, het interessant vinden en bereid zijn ervoor te betalen."

Er zijn ook terughoudender geluiden te horen. "We moeten niet al te ver in de toekomst kijken", zegt Tero Ojanperä van Nokia. "Het is belangrijk dat we onze aandacht nu op de huidige netwerken richten. GSM en UMTS, en die netwerken optimaliseren."

Toepassingen

De telecombedrijven hebben de mooiste toepassingen in gedachten voor de gebruiker van mobiele apparaten: voetgangers die precies van punt naar punt gestuurd worden dankzij hun mobiele telefoon. Veilig elektronisch betalen met de mobiele telefoon en uiteraard het downloaden van videofragmenten in hoge kwaliteit. Alles beter en sneller dan straks mogelijk is met UMTS. Overigens zal telefoneren ook nog gewoon mogelijk zijn.

"Nu de boom in telecommunicatie ver over zijn hoogtepunt heen is, is het zaak voor de telecombedrijven en fabrikanten van mobiele telefoons om te kijken naar de mogelijkheden van het aanbieden van nieuwe en geavanceerde applicaties", meent Alistair Urie van het Franse Alcatel.



Eerdere relevante berichten:
Zwaar weer op komst voor telecombedrijven met UMTS (27 februari 2001)
'UMTS ligt op schema en verdient zich vanzelf terug' (23 februari 2001)

  • Categorieën:
  • Telecom

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)