Nintendo stuurt een miljoen GBA's naar Europa
Gepubliceerd: Dinsdag 27 maart 2001
Auteur: de Webwereld-redactie
Bij de Europese introductie van de Game Boy Advance op 22 juni stuurt Nintendo 1 miljoen exemplaren naar de detailhandel.
Ondanks het onverwacht hoge aantal is het volgens Computer and Video Games niet onverstandig om je exemplaar van de Game Boy Advance tijdig te bestellen. In thuisland Japan gingen er vorige week in de eerste 24 uur dat de zakconsole verkrijgbaar was niet minder dan 650.000 exemplaren over de toonbank.
Vis je in eerste instantie achter het net, dan zul je op een volgende zending moeten wachten. In totaal hoopt Nintendo voor Kerstmis van dit jaar drie miljoen GBA's in Europa af te zetten. In de Verenigde Staten moeten er dan al acht miljoen zijn verkocht, hoewel de Amerikanen het bij de lancering van de handheld - eveneens in juni - moeten doen met slechts 500.000 exemplaren.
Verder maakte Nintendo ook een nieuwe lijst bekend van de games die de Game Boy Advance bij de Europese lancering zullen vergezellen. Die wijkt enigszins af van het overzicht dat vorige week naar buiten werd gebracht.
De huidige lijst ziet er als volgt uit:
