Tekort aan bandbreedte kan UMTS parten spelen

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 30 maart 2001
Auteur: de Webwereld-redactie

Het netwerk is nog niet eens in de lucht of het Japanse NTT DoCoMo luidt de alarmbel: de netwerkcapaciteit is niet voldoende voor de komende jaren.


Het bericht van het Japanse telecombedrijf komt twee maanden voor de officiële ingebruikname van het UMTS-netwerk in Tokio. Het bedrijf is na simulaties tot de conclusie gekomen dat er waarschijnlijk over een paar jaar niet genoeg ruimte is op het netwerk om iedereen te voorzien van multimedia diensten.

Het probleem speelt waarschijnlijk niet alleen in Japan. Kyoji Murakami, woordvoerder van DoCoMo zegt het probleem kan voorkomen in dichtbevolkte gebieden over de hele wereld. Het tekort aan bandbreedte kan een serieus probleem opleveren om grote groepen gebruikers te bedienen.

Met UMTS wordt het mogelijk om grotere hoeveelheden data over het netwerk naar een mobiele telefoon te sturen dan nu mogelijk is met de huidige netwerken. Daarbij moet dan gedacht worden aan een klein videofilmpje of een webpagina.

Video neemt meer bandbreedte in beslag dan spraak. Daarom verwacht NTT DoCoMo dat in dichtbevolkte gebieden niet iedereen gebruik kan maken van de multimediadiensten.

"We moeten nu snel gaan uitzoeken waar het meeste dataverkeer te verwachten is en bekijken of er genoeg capaciteit is", zegt Kyoji Murakami van DoCoMo op CeBIT. "Uit simulatie blijkt dat we niet genoeg hebben aan het ons toegewezen spectrum met een bandbreedte van 15 MHz."

Aanvankelijk was 20 MHz in het vooruitzicht gesteld, maar als snel bleek dat een kwart van deze bandbreedte overlapping vertoonde met het Personal Handyphone System (PHS), het mobiele netwerk dat op dit moment in Japan gebruikt wordt. Daarom kan dat deel niet ingezet worden voor FOMA, de Japanse merknaam voor UMTS.

Het toevoegen van extra bandbreedte kan het probleem oplossen, meent Murakami. DoCoMo heeft inmiddels bij het Japanse ministerie van Telecommunicatie een verzoek ingediend voor extra bandbreedte.



Eerdere relevante berichten:
Wereldprimeur voor 3G-telefoon (28 maart 2001)
KPN: UMTS logische stap in ontwikkeling internet (26 maart 2001)
Telecomsector: hoge verwachtingen van GPRS (24 maart 2001)

  • Categorieën:
  • Telecom

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)