Microsoft ziet voorlopig af van Bluetooth in WindowsXP

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 10 april 2001
Auteur: de Webwereld-redactie

Microsoft heeft besloten Bluetooth niet in de eerste versie van WindowsXP te integreren. Motorola daarentegen biedt wel ondersteuning aan voor de draadloze techniek.


Een woordvoerder van Microsoft zegt dat het bedrijf besloten heeft Bluetooth%> voorlopig niet in WindowsXP te integreren 'omdat er nog te weinig hardware aanwezig is om de techniek goed te kunnen testen'.

Hij voegt er aan toe dat dit geenszins betekent dat Microsoft Bluetooth laat varen. Zo gauw het aantal toepassingen met Bluetooth toeneemt, zal Microsoft zich bezig gaan houden met de techniek in WindowsXP.

Analisten menen dat de beslissing van Microsoft om nog even niets met Bluetooth in WindowXP te doen, de slechte situatie waar Bluetooth zich in bevindt, weerspiegelt. Vorig jaar werd Bluetooth sterk gehypt, maar vooralsnog zijn er nog maar weinig toepassingen op de markt die de techniek gebruiken.

"Ook is de standaardisatie nog een probleem. Ik denk dat we de komende twee jaar maar weinig Bluetooth-toepassingen zullen zien", zegt Craig Mathias, analist bij FarPoint Group.

De Pocket PC divisie van Microsoft houdt voorlopig wel vast aan de techniek. "Bluetooth biedt een mooi alternatief voor kabeltjes, maar Bluetooth is nog niet volwassen genoeg om groots in de markt te zetten", meent Douglas Dedo van de mobiele divisie van Microsoft. "Bluetooth is realiteit, maar ik denk dat de techniek voorlopig niet van de grond komt. Althans niet tot volgend jaar."

Skip Bryan, woordvoerder van Ericsson verwacht echter dat nog dit jaar tussen de 10 en 15 miljoen apparaten met Bluetooth verkocht zullen worden. "Volgend jaar zal dat groeien naar zo'n 100 miljoen."

Motorala

In tegenstelling tot Microsoft heeft Motorola Computer Group, een onderdeel van Motorola, de knoop wel al doorgehakt en beslotenvoor drie verschillende besturingssystemen te ondersteunen.

In een verklaring zegt het bedrijf ondersteuning te bieden voor apparaten en 'embedded devices' die gebruik maken van Bluetooth onder Windows2000, Linux en VxWorks. Het gaat daarbij om kopieerapparaten, printers en MRI-scanners die in de gezondheidszorg gebruikt worden.



Eerdere relevante berichten:
Prijsprobleem voor gehypte techniek (31 maart 2001)
Draadloos intranetten op straat heet voor Ericsson blippen (01 maart 2001)
Ericsson brengt Bluetooth in apart bedrijf onder (23 november 2000)

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)