Londen wil ook telefoonbombardement

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 22 mei 2001
Auteur: de Webwereld-redactie

Ook de Londense politie gaat telefoondieven bestoken met sms-berichten. Eerder lanceerde de Amsterdamse politie al een dergelijk plan.

De Londense politie zal de eigenaars van gestolen telefoontoestellen elk uur een sms-bericht sturen, zo meldt Ananova. Het bericht luidt: "U bent in het bezit van een gestolen mobiele telefoon. Lever het toestel in bij het dichtstbijzijnde politiebureau. Vriendelijke groet, de politie."De bedoeling is dat mobiele telefoons minder aantrekkelijk worden om te stelen. "Met dit plan wordt een gestolen telefoon waardeloos", aldus Chris Miles van Scotland Yard. In maart werden er 2.562 mobiele telefoons gestolen in Londen. Dagelijks worden er 500 gsm's gestolen in Groot-Brittannië.In maart ging de Amsterdamse politie met een soortgelijke actie van start. Als een gebruiker zijn mobiele telefoon als gestolen opgeeft, stuurt de politie vervolgens elke drie minuten een sms-bericht naar het gestolen toestel met de mededeling dat het toestel gestolen is. Volgens Ananova zou de Amsterdamse actie tot een afname van 57 procent van het aantal diefstallen hebben geleid.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)