HP en DoCoMo vorderen met ontwikkeling 4G

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 13 juni 2001
Auteur: de Webwereld-redactie

HP en NTT DoCoMo vorderen gestaag met de ontwikkeling van 4G, de opvolger van UMTS. De nadruk ligt op verbetering van streaming media.

De 'vierde generatie' (4G) mobiele telefonie moet de opvolger worden van UMTS (3G) dat nog van start moet gaan. Op dit moment wordt in de onderzoeken met name de nadruk gelegd op het verbeteren van de overdracht van het audio en video-materiaal van en naar de mobiele telefoon.HP is de samenwerking met NTT DoCoMo al in november vorig jaar aangegaan. "De streaming content wordt geoptimaliseerd voor het netwerk en het netwerk wordt zoveel mogelijk geschikt gemaakt voor het versturen van audio- en videomateriaal", zei Susie Wee van HP Labs tijdens een persconferentie.Het onderzoek spitst zich met name toe op twee punten. Allereerst wordt aandacht besteed aan 'smart routers' die in staat zijn grote hoeveelheden data te kunnen verwerken en dat bovendien zo efficiënt mogelijk doen. Belangrijk is daarbij wat voor soort mobiel apparaat gebruikt wordt. Of het om een mobiele telefoon of bijvoorbeeld een PDA gaat. Als men dat weet kan gekozen worden voor de beste transportmogelijkheid. Daarnaast is er aandacht voor wat HP 'transcoding' noemt. Dat houdt in dat gegevens op een server zodanig veranderd worden dat de data naar verschillende ontvangers in verschillende groottes verstuurd kunnen worden. "De data van bijvoorbeeld televisiebeelden kunnen zodanig aangepast worden dat de kwaliteit op zowel een mobiele telefoon als een PDA goed is", zegt Wee. Een mobiele telefoon neemt genoegen met minder grote pakketjes data omdat de resolutie van het scherm van een mobieltje lager is dan van een PDA. Daarnaast wordt aan een 'prioriteits'-mogelijkheid gewerkt. Dat houdt in dat de kwaliteit van de afgeleverde content beter is of de diensten sneller afgeleverd worden als de consument er meer voor betaalt.

  • Categorieën:
  • Telecom

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)