Wolken boven World Online
Gepubliceerd: Vrijdag 22 januari 1999
Auteur: de Webwereld redactie
"Wolkenvelden van een bejaard front...". Het is pure poëzie in een weerbericht - maar wie is de dichter?
Bezoekers van CompuServe Nederland en World Online worden door deze providers tot de regendruppel nauwkeurig iedere dag bijgepraat over het weer - in exact dezelfde bewoordingen.
Het van oorsprong Amerikaanse bedrijf heeft voor zijn voorspellingen Jan Visser ingeschakeld, die landelijk onder meer bekendheid geniet als de weerman van het ochtendblad Trouw.
World Online vertrouwt op de expertise van Willie Provo, een weeramateur en één van de vrijwillige waarnemers van het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) in De Bilt.
Maar het ziet er naar uit dat World Online naar een andere weerman moet uitkijken.
CompuServe heeft een advocaat ingeschakeld om een einde te maken aan het jatten van zijn weerbericht, zo bevestigt Jan Visser. Zijn dagelijkse weerbeeld wordt volgens hem tot op de laatste letter door World Online 'gekopieerd' (een vergelijking door WebWereld van de afgelopen twee dagen bevestigt dit). Visser zegt dat hij zijn bijdrage tussen 8 en 10 uur 's ochtends bij CompuServe aanlevert. Korte tijd later staat de kopie bij de concurrent.
Het is niet duidelijk of de redactie van World Online plagieert, of dat Willie Provo het werk van Visser integraal overneemt. Marko Faas, de redacteur verantwoordelijk voor de weerrubriek bij World Online, kon niets zeggen over de klacht van CompuServe.
Kennelijk voelt men bij de provider wel nattigheid: de gekopieerde weersverwachting die tot ongeveer 14.30 uur in het Weather Channel was te vinden is inmiddels vervangen.
