Internet op de GSM van KPN en Nokia

mobiel

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 21 juni 1999
Auteur: Laurens Verhagen

KPN-Telecom en Nokia gaan samenwerken om de Nederlander internet op de mobiele telefoon te kunnen bieden.

Samen gaan KPN en Nokia mobiele berichtendiensten in Nederland aan de man brengen. Via het KPN-netwerk kunnen mobiele bellers met het Wireless Application Protocol (WAP) binnenkort onder meer nieuws ontvangen, e-mail verzenden en elektronisch bankieren met hun GSM. Stukken makkelijker dan dat nu gaat via SMS berichten.

Voor de WAP-diensten is een toestel nodig dat daarvoor geschikt is. Eerder dit jaar bracht Nokia het eerste WAP-toestel op de markt. De Nokia 7110 dual band GSM 900/1800 media phone is ontworpen om gemakkelijk internettoegang te bieden en heeft een groot scherm en een toetsenbord voor tekstingave.

KPN is onlangs lid geworden van het WAP-forum, dat mede opgericht is door Nokia. Het WAP-forum heeft zich ten doel gesteld een standaard te ontwikkelen voor geavanceerde berichtendiensten, internettoegang en applicaties voor mobiele telefoons en draadloze terminals.

Op welke termijn de WAP-diensten via het KPN-netwerk worden aangeboden kon een woordvoerder van KPN niet zeggen. Zeker is dat wie er gebruik van wil maken een nieuw toestel moet aanschaffen. De gangbare GSM's zijn niet WAP-compatibel.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)