AltaVista wordt gratis provider
Gepubliceerd: Donderdag 15 juli 1999
Auteur: de Webwereld-redactie
In hoog tempo wordt AltaVista omgevormd tot een portal die kan concurreren met America Online, Yahoo en Excite.
Sinds CMGI vorige maand voor 2,3 miljard dollar AltaVista van Compaq kocht, laat de investeringsmaatschappij geen gras groeien over de (verouderde) zoekdienst. De een na de andere nieuwe service wordt namelijk toegevoegd. Het meest opvallende moet echter nog komen: AltaVista gaat gratis internet aanbieden, zo weet C|Net te melden, zich baserend op anonieme, maar goed ingewijde bronnen.
Met het aanbieden van gratis internet - wat in Engeland inmiddels razend populair is - wil AltaVista rechtstreeks de concurrentie aangaan met America Online. CMGI hoopt hiermee veel van de ongeveer 17 miljoen leden van AOL af te snoepen. Meer leden betekent meer bezoekers op de homepage en dat betekent meer inkomsten uit advertenties, zo is ongeveer de gedachtengang.
In ruil voor gratis internet zullen toekomstige gebruikers ook gedetailleerde persoonlijke informatie moeten prijsgeven en AltaVista toestaan hun surfgedrag in kaart te brengen. Voor niets gaat alleen de zon op. Dit soort informatie is tegenwoordig veel geld waard omdat bedrijven hiermee gerichter kunnen adverteren.
Volgens ingewijden is dit alles al in een vergevorderd teststadium en kan de dienst al volgende maand van start gaan. Dit zal gepaard gaan met een zwaar marketingoffensief en een CompuServe-achtige stortvloed aan gratis CD'tjes met de benodigde software.
Andere - minder spectaculaire - veranderingen bij AltaVista zijn de toevoegingen kanalen met financieel en aandelennieuws. Ook kunnen mensen, in navolging van My Yahoo en My Excite, hun pagina's personaliseren.
Tot slot lanceert AltaVista een nieuwe e-commerce hosting-dienst voor kleine en middelgrote bedrijven. Met Alta Vista's Zip2-software kunnen bedrijven sites opzetten, die vervolgens kunnen worden gebundeld tot een soort stedensite met veel lokale informatie en de mogelijkheid bijvoorbeeld concertkaarten te kopen. Hiermee wil AltaVista City Search beconcurreren.
