USB 2.0 heeft voor Intel de toekomst

usb

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 8 september 1999
Auteur: de Webwereld-redactie

Intel kiest voor USB en laat de IEEE 1394 standaard - gebruikt om randapparatuur via de seriële poort aan te sluiten - links liggen.

Verwacht wordt dat Intel volgende maand op de Intel USB ontwikkelaars conferentie in het Californische San Diego de specificaties van USB 2.0 bekend zal maken. Volgens ingewijden biedt Universal Serial Bus 2.0 dezelfde kwaliteiten als IEEE 1394, wat daarmee overbodig zou worden.

USB 2.0 zou snelheden tussen de 360 en 480 Mbps aankunnen, huidige versies van IEEE 1394 zijn vergelijkbaar met 400 Mbps.

Volgens Intel ontwikkelt IEEE 1394 zich trager dan verwacht. Het feit dat Intel zelf de techniek niet ondersteunt, heeft daar zeker iets mee te maken. De chipgigant heeft voorlopig ook geen plannen om IEEE 1394 te gaan ondersteunen, zo meldt een zegsman desgevraagd.

Volgens ingewijden heeft de afkeer van Intel met betrekking tot IEEE 1394 te maken met de patenthouder van die techniek: Apple. Wanneer Intel grootschalig de techniek zou willen invoeren moet er dus geld worden overgemaakt naar Apple, zo weet de specialist.

Vorig jaar nog leek het alsof Intel wel toekomst zag voor IEEE 1394. Toen meldde het bedrijf dat bijvoorbeeld videoconferentiehardware absoluut aangesloten zou moeten worden op een IE1394 poort. Nu roept Intel hetzelfde over USB 2.0.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)