Fujitsu ontslaat tien procent personeel

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 20 augustus 2001
Auteur: de Webwereld-redactie

De Japanse halfgeleider- en pc-producent Fujitsu schrapt 16.400 banen en stopt met de productie van harde schijven.

Van de 16.400 arbeidsplaatsen, tien procent van het totaal, verdwijnen er 11.400 buiten Japan. Aanleiding voor de ontslagen is de volgens het bedrijf `ongekende teruggang' in de chip- en it-sector. Fujitsu is de grootste producent van flashgeheugen in Japan.

Fujitsu beëindigt de productie van harde schijven voor pc's en de productie van telecomapparatuur in de Verenigde Staten. Het concern wil zich in plaats van hardware meer gaan richten op software en diensten. Die markten hebben volgens Fujitsu meer groeipotentieel en het bedrijf hoopt zo weer winstgevend te worden. Enkele duizenden medewerkers zullen worden overgeheveld naar software- en dienstendivisies.

Bij de enige productiefaciliteit voor flashgeheugenchips die Fujitsu nog buiten Japan heeft, in de Amerikaanse staat Oregon, wordt de productie met 10 tot 20 procent teruggebracht. Het concern deelt de faciliteit, die zwaar getroffen is door de problemen in de markt voor mobiele telefonie, met AMD. Volgens Japanse analisten onderhandelt Fujitsu met AMD over een verkoop van de faciliteit aan de chipmaker.

Met het schrappen van duizenden arbeidsplaatsen volgt Fujitsu het voorbeeld van vele andere technologiebedrijven, die in een reactie op de moeizame marktomstandigheden in de kosten snijden. In Japan kondigde concurrent NEC eerder al aan dat voor maart volgend jaar 4.000 banen zullen verdwijnen.

Eerder deze maand waarschuwde Fujitsu voor een verlies over het lopende boekjaar, dat eindigt in maart 2002. Het concern rekent op een verlies van 220 miljard Japanse yen, ofwel 4,41 miljard gulden. Over het kwartaal dat eindigde in juni leed Fujitsu een verlies van 1,11 miljard gulden.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)