Ericsson en Sendo vliegen elkaar in de haren

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 24 maart 2005
Auteur: Edwin Feldmann

Ericsson en Sendo zijn elkaar in de haren gevlogen over vermeende schending van patenten en misbruik van de machtspositie.

Ericsson start in Nederland, Duitsland en Groot-Brittannië een rechtszaak tegen concurrent Sendo om schadevergoeding te eisen. Hoeveel schadevergoeding wordt geëist, is niet bekendgemaakt.

Ericsson probeert Sendo's verkoop- en marketingactiviteiten te stoppen omdat het bedrijf weigert een licentieovereenkomst met Ericsson te tekenen over het gebruik gsm- en gprs-patenten, zo stelt de Zweedse fabrikant van mobiele telefoons.

Volgens een woordvoerder van Ericsson had het bedrijf geen andere keus dan naar de rechter te stappen. Sendo is zich van geen kwaad bewust en heeft op zijn beurt bij de Europese Commissie een klacht ingediend over het anticompetitieve gedrag van Ericsson.

Volgens Sendo maakt Ericsson zich schuldig aan het heel willekeurig verlenen van licentierechten aan derden en het vragen van - in sommige gevallen - extreem hoge licentiegelden.

Hierdoor krijgt de concurrentie minder kans om tegen redelijke prijzen mobiele telefoons aan te bieden, aldus Sendo. De klacht van Sendo ligt nu bij de Europese Commissie.

Het is niet het eerste juridische conflict voor Sendo. Vorig jaar lag het bedrijf al overhoop met Microsoft. Sendo beschuldigde Microsoft van het stelen van technologie en klanten te hebben gestolen. In 2003 klaagde Sendo ook Orange aan in verband met de SPV smartphone.

  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)