Yahoo heeft nog altijd wind in de rug

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 20 april 2005
Auteur: Edwin Feldmann

Hoewel de kwartaalcijfers van een aantal bedrijven onlangs tegenvielen, heeft Yahoo in het eerste kwartaal juist alle verwachtingen overtroffen.

Het internetbedrijf, dat vorige maand zijn tiende verjaardag vierde, sloot het eerste kwartaal van 2005 af met een omzet van 1,2 miljard dollar. Dat is 55 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

De omzet zonder de zogeheten traffic acquisition costs (tac), kwam uit op 821 miljoen dollar. De tac is dat deel van de omzet dat Yahoo betaalt aan advertentienetwerken van derden die aangesloten zijn bij Overture. Analisten hadden hier gerekend op 'slechts' 797 miljoen dollar. De omzet zonder tac is 49 procent hoger dan in het eerste kwartaal van het voorgaande jaar.

De winst van het bedrijf steeg in een jaar tijd van 101 miljoen dollar tot 205 miljoen dollar, mede dankzij eenmalige opbrengsten van 15 miljoen dollar.

Gebruikers

De portal telde eind maart 372 miljoen geregistreerde gebruikers, van wie er 176 miljoen ook actief zijn geweest. Onder hen zijn 8,9 miljoen gebruikers die hebben betaald voor een van de Yahoo-diensten. Dat is een stijging van 53 procent ten opzichte van het eerste kwartaal in 2004.

Yahoo-topman Terry Semel toonde zich zeer in zijn nopjes met de cijfers. "Yahoo heeft een geweldige start van het jaar meegemaakt."

Vanwege de goede cijfers heeft Semel de omzetverwachting (zonder tac) voor het hele jaar 2005 verhoogd. Deze zal nu uitkomen tussen de 3,6 en 3,7 miljard dollar. Eerder gingen de berekeningen nog uit van een omzet van 3,4 tot 3,6 miljard dollar.

[h][/h]

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)