Apple probeert biografie Jobs tegen te houden

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (1)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 27 april 2005
Auteur: Maarten Reijnders

Apple probeert uitgever John Wiley & Sons ervan te weerhouden om een ongeautoriseerde biografie over Steve Jobs op de markt te brengen.

De meer dan honderd winkels van Apple hebben inmiddels de boeken van John Wiley uit hun assortiment verwijderd. De actie is een vergeldingsmaatregel omdat de uitgever niet wil ingaan op het verzoek van Apple om het boek niet uit te brengen. Het boek, 'iCon: Steve Jobs, the Greatest Second Act in the History of Business', verschijnt volgende maand.

In het boek verhaalt schrijver Jeffrey Young over de zakelijke successen en tegenslagen van Jobs. Ook het privé-leven van de charismatische bestuursvoorzitter van Apple komt aan bod: zijn scheiding en de kanker die vorig jaar bij hem werd geconstateerd.

Jobs praat liever niet over zijn privé-leven. Bij de laatste aandeelhoudersvergadering van Apple wimpelde Jobs vragen over zijn gezondheid af. "Ik voel me prima."

Uitgever John Wiley heeft Apple aangeboden om naar de kritiek van Apple te kijken, maar dat was voor de computermaker onvoldoende, zo vertelt schrijver Jeffrey Young aan de San Francisco Chronicle. "Apple zei dat het niet uitbrengen van het boek de enige oplossing was."

Young schreef in de jaren tachtig ook al een keer een biografie over Jobs. Hij is verbaasd over de reactie van Jobs op zijn laatste pennenvrucht. "Ik bewonder die man zeer. Ik heb slechts geprobeerd om een verhaal te vertellen over een belangrijke en interessante Amerikaan."

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)