Nieuwe standaard geeft harde schijven impuls

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Donderdag 30 augustus 2001
Auteur: Patrick Engelsma

De Serial ATA Working Group heeft zijn standaard uitgebracht die ervoor moet zorgen dat harddisks de alsmaar snellere processors kunnen bijbenen.

De werkgroep bracht de standaard woensdag tijdens het Intel Developer Forum in Californië uit. De kloksnelheid van processors wordt als gevolg van de strijd tussen Intel en AMD in steeds hoger tempo opgevoerd. Intel bracht deze week een 2 GHz processor uit en demonstreerde op zijn ontwikkelaarsbijeenkomst al een 3,5 GHz-versie.

Om te kunnen profiteren van die hogere kloksnelheid, moet ook de harde schijf een impuls krijgen. Serial ATA, de opvolger van de parallelle ATA-interface, moet ervoor zorgen dat de snellere processors ten volste kunnen worden benut.

Serial ATA maakt sneller dataverkeer mogelijk tussen bijvoorbeeld harde schijven en CD-RW drives en processors. De standaard maakt op termijn dataverkeer met een snelheid van maximaal 600 MB per seconde mogelijk. Begonnen wordt echter met 150 MB per seconde.

Volgens de werkgroep komt de standaard niet alleen de prestaties van computers ten goede, maar kunnen er ook kleinere systemen door ontwikkeld worden. Dit omdat pc-producenten met kleinere kabels en connectors kunnen werken. De brede linten die bij ATA nog nodig zijn voor dataverkeer tussen componenten worden met Serial ATA overbodig. Dat moet ook de verhitting van de machine verminderen.

Bij de Serial ATA Working Group zijn op dit moment 74 partijen aangesloten. Daaronder bevinden zich Seagate en Maxtor, twee van de grootste makers van harde schijven, en Dell, Intel, IBM. De werkgroep verwacht dat in de eerste helft van het volgend jaar de eerste producten met de nieuwe standaard op de markt zullen komen. Seagate zal tijdens de bijeenkomst deze week al een prototype demonstreren.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)