'Mobieltje wint het in 2006 van vaste telefonie'
Gepubliceerd: Dinsdag 25 september 2001
Auteur: Rick van Eeden
Wereldwijd zal het aantal mobiele telefoons tegen het jaar 2006 het aantal vaste aansluitingen ver overtreffen, zo blijkt uit Amerikaans onderzoek.
Tegen 2006 zal het aantal mobiele bellers wereldwijd de 1,5 miljard passeren. De hoeveelheid vaste aansluitingen ligt dan op 963 miljoen lijnen. Aziƫ en Europa gaan in die ontwikkeling voorop. Dit blijkt uit een rapport van het Amerikaanse onderzoeksbureau The Carmel Group.
Het bureau trekt in zijn onderzoek meteen een lijn door naar productiviteit. Nieuwe diensten op toekomstige toestellen bieden veel extra mogelijkheden voor de gebruiker. De verandering naar een steeds mobielere wereld heeft volgens de onderzoekers tot gevolg dat de arbeidsproductiviteit van de werknemer toeneemt. Gebruikers van een mobiele telefoon hebben straks wereldwijd toegang tot allerlei informatie.
Aan de snelle groei van het aantal mobieltjes kleven ook bezwaren. Volgens Jimmy Schaeffler, CEO van The Carmel Group, zal niet iedereen even makkelijk kunnen omgaan met de nieuwe mogelijkheden. "Als het om productiviteit gaat, moeten gebruikers leren hoe ze de stroom informatie die op hen afkomt goed kunnen verwerken in hun dagelijkse leven."
Nederland
Het aantal mobiele aansluitingen is in diverse Europese en Aziatische landen op dit moment al groter dan het aantal vaste aansluitingen. Dat geldt met name voor landen als Japan, Finland en Nederland. In Nederland zijn er al meer dan 10 miljoen mobiele telefoons. Overigens is het maar de vraag of al deze telefoons ook daadwerkelijk gebruikt wordt. Veel prepaid telefoons leiden een sluimerend bestaan en worden niet meer gebruikt.
