Nieuwe varianten Bagle en Mytob

virus

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 1 juni 2005
Auteur: Jeroen Doorn

Er zijn diverse nieuwe varianten van de Bagle- en Mytob-virussen opgedoken. De auteurs hebben er niet veel moeite in gestoken.

De nieuwe Bagle-varianten komen per mail binnen, zonder onderwerp en zonder tekst in het body-veld. Het virus is bijgevoegd in een zip-bestand. Na het openen installeert het een Trojaans paard en verstuurt het zichzelf naar alle mail-adressen in het adresboek. Tevens installeert het een achterdeur voor de auteur. Dit meldt CNet.

De twee nieuwe versies van Mytob gaan soortgelijk te werk. Beveiligingsexperts schatten het risico van de virussen dan ook laag in. Zij adviseren wederom de definities up-to-date te houden en het gezond verstand te gebruiken bij openen van e-mail.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)