Sun koopt StorageTek

beurs

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 3 juni 2005
Auteur: Edwin Feldmann

Sun Microsystems versterkt zijn belang op de servermarkt nu het voor ruim vier miljard dollar Storage Technology overneemt.

Sun betaalt 37 dollar in contanten voor elke aandeel Storage Technology (StorageTek). Hiermee komt het totale overnamebedrag op 4,1 miljard dollar, zo is donderdag meegedeeld.

De overname kan Sun goed gebruiken om de concurrentie met IBM en Hewlett-Packard aan te kunnen. Met de eigen opslagdivisie van Sun gaat het al enige tijd niet zo best. Het vorige kwartaal sloot deze afdeling nog met een verlies van 61 miljoen dollar.

De reacties op de overname zijn niet eensluidend positief. Chris Foster, analist van Technology Business Research, noemt de overname een stap terug voor Sun. Hij had eerder verwacht dat Sun een softwarebedrijf zou overnemen in plaats van een hardwarebedrijf.

Ook Steve Fortuna van Prudential Equity Group verbaast zich over de aankoop. De prijs lijkt hem echter wel redelijk. David Freund van Illuminata ziet de overname wel als iets positiefs. "Het is een goede ontwikkeling voor StorageTek."

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)