Nintendo opent duizend hotspots in Japan
Gepubliceerd: Woensdag 8 juni 2005
Auteur: Jeroen Doorn
Spelcomputerfabrikant Nintendo wil aan het einde van 2005 duizend hotspots online hebben. Hiermee wil het bedrijf het gebruik van zijn mobiele Nintendo DS spelcomputer promoten.
Bezitters van een Nintendo DS kunnen zo gratis tegen elkaar spelen, zo meldt Reuters. Japan is slechts het begin. Nintendo onderzoekt de mogelijkheid om ook buiten Japan hotspots te gaan bouwen. De hotspots komen in winkelcentra te staan en in grote winkelketens, zoals Toys R Us.
Nintendo ontwikkelt op dit moment twee spellen speciaal voor draadloze multiplay: Mario Kart DS en Animal Crossing DS. Andere spellenfabrikanten hebben inmiddels al aangegeven geïnteresseerd te zijn om spellen op de markt te brengen die gebruik maken van wifi.
Volgens Nintendo directeur Satoru Iwata is draadloos gamen tot op heden te moeilijk voor consumenten om technisch werkend te krijgen. Daarnaast willen consumenten niet maandelijks een bedrag neerleggen voor deze functionaliteit.
