'Voetbalwedstrijden Versatel te bekijken via satelliet'

Versatel houdt deur open voor Belgacom en Talpa

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (12)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 13 juni 2005
Auteur: Maarten Reijnders

Versatel gaat bij het uitzenden van de voetbalwedstrijden uit de Nederlandse eredivisie samenwerken met Canal Digitaal.

Dat schrijft althans NRC Handelsblad. De krant verwacht dat Versatel en Canal Digitaal de samenwerking woensdag bekend zullen maken.

Dankzij de samenwerking met Canal Digitaal zou het telecombedrijf toch aan de eis van de voetbalclubs kunnen voldoen voor een dekkingsgraad van 90 procent. Versatel kan nu slechts 60 procent van de Nederlandse huishoudens voetbal aanbieden via zijn adsl2+-netwerk.

Versatel wil niet op het bericht in NRC Handelsblad reageren. "We komen binnenkort met informatie over de manier waarop wij het dekkingsgebied willen uitbreiden", aldus een woordvoerder van het telecombedrijf.

Digitenne

Eerder waren er al berichten dat Versatel in gesprek zou zijn met diverse kabelbedrijven en Digitenne, dat digitale tv via de ether uitzendt. Digitenne ontkende vorige week bij monde van woordvoerder Ad Everaars dat de twee bedrijven serieus zouden onderhandelen over de live wedstrijdbeelden. Digitenne is alleen actief in de randstad. In dat gebied heeft Versatel al voldoende dekking.

Versatel verwierf eind vorig jaar de live uitzendrechten voor alle wedstrijden uit de eredivisie. Versatel betaalt 30,5 miljoen euro per seizoen. Het contract geldt voor drie jaar.

Het telecombedrijf heeft zich ten doel gesteld om voor het eind van dit jaar honderdduizend mensen te interesseren voor het nieuwe adsl-abonnement van 20 Mbps waarbij het mogelijk is om alle wedstrijden uit de eredivise te bekijken.

Versatel verwacht dat in augustus 2008 een half miljoen abonnees via het telecombedrijf naar live eredivisievoetbal zullen kijken. Canal+, dat nu de uitzendrechten heeft voor live voetbal, heeft zo'n kwart miljoen abonnees.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)