Microsoft kiest voor aanleg wifi-netwerken
Gepubliceerd: Maandag 13 juni 2005
Auteur: Edwin Feldmann
Microsoft gaat zijn personeel wereldwijd toegang bieden tot wifi-internet. Daarvoor worden meer dan vijfduizend hotspots aangelegd.
In totaal gaat het om de aanleg van wifi-toegangspunten in 281 panden in 83 landen, zo meldt The Wall Street Journal. Het netwerk moet meer dan 25.000 wifi-sessies tegelijk kunnen verwerken. De internetfaciliteiten via wifi zijn bedoeld voor medewerkers en bezoekers van de softwaremaker.
Voor de installatie van de wifi-toegangspunten heeft Microsoft gekozen voor hardware van Aruba Networks, zo wordt maandag waarschijnlijk aangekondigd. Hiermee neemt het softwarebedrijf afscheid van de netwerken van Cisco Systems waar het sinds 1999 gebruik van maakt.
Volgens een woordvoerder van Microsoft is de keuze van de provider gemaakt op basis van technische argumenten. Hoeveel Microsoft betaalt aan Aruba Networks, is niet bekend. De technologie van Aruba wordt ook al gebruikt door eBay en Yahoo.
