IDC: Linux nog niet op de desktop
Artikelgereedschap
Gepubliceerd: Woensdag 22 juni 2005
Auteur: Jeroen Doorn
Analistenbureau IDC stelt dat de Linux-penetratie op de desktop nog van start moet gaan. Slechts één procent van de desktops heeft Linux draaien.
IDC heeft hiertoe 950 mensen ondervraagd uit zowel de zakelijke als particuliere hoek. Van de zakelijke ondervraagden overweegt een dikke 1 procent Linux te gaan gebruiken na de eerstvolgende pc-aanschaf. Dat percentage ligt bij consumenten iets hoger op 1,7 procent.
Michael Sager van IDC geeft redenen aan om geen Linux te gebruiken: "De ondervraagden vinden de licentiekosten laag, maar ondersteuning relatief duur." Sager tekent daarbij aan dat Linux het op servers en zogeheten thin-client-systemen goed doet.
Ook het gebrek aan goede software wordt als obstakel genoemd. Zo is Open Office nog niet ver genoeg ontwikkeld, aldus een respondent. Een voorkant die meer op Windows lijkt zou in dat geval een goede oplossing zijn.


