Wehkamp verstuurt miljoen 'anti-Wehkampmails'

Wehkamp

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (31)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 24 juni 2005
Auteur: Laurens Verhagen

Het Kleine Honden Platform voert op internet actie tegen de Wehkamp-reclame waarbij een hondje geplet wordt door een dikke catalogus. Wehkamp zelf blijkt achter de actie te zitten.

Wij krijgen Wehkamp klein. Onder deze naam is sinds donderdagavond een site in de lucht. De initiatiefnemers, het Kleine Honden Platform, zeggen zich te ergeren aan de recente commercial van Wehkamp waarbij een klein hondje op de deurmat geplet wordt onder een dikke catalogus. De spot leidde bij sommigen voor veel commotie. RTL Boulevard besteedde er zelfs een item aan, waarbij duidelijk gemaakt werd dat het niet om een echte viervoeter ging.

Een groot aantal internetters vond bovendien donderdag een e-mail in de bus waarbij de site Wijkrijgenwehkampklein.nl onder de aandacht wordt gebracht, inclusief het verzoek de bewuste mail naar zoveel mogelijk mensen door te sturen.

Nader onderzoek leert evenwel dat er helemaal geen hondencomité achter de actie zit, maar Wehkamp zelf. De site is namelijk door de postorderaar geregistreerd. Bij navraag is gebleken dat Wehkamp het mailtje naar maar liefst één miljoen klanten heeft gestuurd. Niet iedereen is hier even blij mee; Wehkamp heeft al diverse klachten binnen van mensen die doorhadden dat het om een ludieke viral-marketingcampagne ging.

Een woordvoerder reageert laconiek: "Soms moet je bepaalde risico's nemen om jezelf in de picture te zetten. Wil je je onderscheiden, dan moet je nieuwe wegen inslaan." Wehkamp ziet de site als onderdeel van een ludieke campagne. De zegsvrouw benadrukt echter dat het bedrijf er geen gewoonte van wil maken zijn klanten met dit soort mails lastig te vallen.

Wehkamp heeft in totaal zo'n vier miljoen klanten, van wie bijna één miljoen toestemming hebben gegeven voor het ontvangen van e-mail.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)