Minister Noorwegen wil alleen open-source

win-linux

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (14)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 28 juni 2005
Auteur: Jeroen Doorn

De Noorse minister voor Modernisatie, Morten Andreas Meyer, wil alleen maar open-sourcesoftware gebruiken. Dat staat in zijn ict-plan eNorge 2009.

Het plan beschrijft de it-toekomst van Noorwegen. "Dit is de laatste keer dat ik een it-plan presenteer dat uitgezonden wordt met Windows Media", aldus Meyer. De minister wil dat alle overheden in zijn land, zowel landelijk als lokaal, eind 2005 aanbevelingen hebben liggen om open-sourcesoftware te gebruiken. Aan het eind van 2006 moeten er concrete plannen zijn om over te stappen op dergelijke software en open standaarden.

Noorwegen zet zwaar in op ict en internet. Zo wil de minister dat elke burger een eigen site krijgt waarmee hij kan communiceren met de overheid en gebruik kan maken van publieke diensten. Elke Noor krijgt daarom een digitale identiteit.

Het plan van Meyer heeft een duidelijke voorkeur voor open-source en dan met name Linux. Ook Apple heeft echter de interesse van de minister, omdat voor dit platform meer en meer open-sourcesoftware verschijnt.

Relevante whitepaper: Geautomatiseerde superieure klantervaring
Download
  • Categorieën:
  • Overheid

Totaal 14 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Peiling

Loading Poll

Video: World Tech Update: Darpa's robot oorl...

World Tech Update: Darpa's robot oorlogspaard (video)

Verleden nieuws