SIA optimistisch over chipverkoop

chip

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 5 juli 2005
Auteur: Edwin Feldmann

De vraag naar chips is in de maand mei verder gestegen. Oorzaak is de grote vraag naar chips voor mobiele telefoons.

Dat concludeert de branchevereniging SIA (Semiconductor Industry Association) in haar maandelijkse verslag. In mei steeg de verkoop van chips tot 18,05 miljard dollar. Dat is 4 procent meer dan in dezelfde maand in 2004. In mei bleek de vraag naar chips voor mobiele telefoons hoger dan verwacht.

In de chipmarkt heerst enig optimisme. Diverse organisaties, waaronder de SIA zelf, hebben onlangs de verwachte jaaromzet verhoogd. De SIA verwacht dat de chipverkopen dit jaar zullen uitkomen op 226 miljard dollar, 6 procent meer dan in 2004.

Vergeleken met de voorgaande maand, april, daalde de chipverkoop wereldwijd met een half procentpunt. In april bedroeg de omzet nog 18,14 miljard dollar. De daling wordt veroorzaakt door de prijzen voor dram-chips die in mei verder naar beneden gingen.

Volgens Albert Lin, directeur van een Taiwanese chipmaker, zijn in juni de bodem van de prijzen voor dram-chips bereikt zijn.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)