KPN start proef met digitale televisie op de mobiel
Gepubliceerd: Donderdag 7 juli 2005
Auteur: Edwin Feldmann
KPN is gestart met een proef met interactieve digitale televisie op de mobiel. Het bedrijf verwacht in de loop van volgend jaar dit op de markt te brengen.
Tijdens de proef zullen de technische aspecten van interactieve digitale televisie op de mobiele bekeken worden. Tijdens de proef verzorgen SBS6, BBC World, NOS 24 uur journaal, Nederland 2 en MTV programma's.
Met digitale televisie kunnen gebruikers niet alleen beelden bekijken, ze kunnen bijvoorbeeld ook de videoclip die ze bekijken direct bestellen als mp3-bestand of als ringtone, aldus KPN. Verder is het mogelijk om ook naar digitale radio te luisteren. Hiervoor werkt KPN samen met Juize.FM en Radio 538.
KPN maakt voor de proef gebruik van digitale televisiebeelden die nu ook al via Digitenne worden doorgegeven. Om de beelden voor mobiele apparaten geschikt te maken, worden ze gecomprimeerd volgens de dvb-h (digitaal video broadcast - handheld) standaard.
De proef wordt uitgevoerd met Nokia 7710-toestellen. Deze zijn uitgerust met een dvb-h onvtanger. Na deze proef van enkele weken zal het door enkele honderden proefpersonen worden getest. Afhankelijk van de resultaten van de proef, hoopt KPN digitale televisie op de mobiel in de loop van 2006 op de markt te brengen.
