Voormalige financieel directeur WorldCom krijgt vijf jaar

jail

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (3)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 12 augustus 2005
Auteur: Edwin Feldmann

De voormalige financieel topman van WorldCom, Scott Sullivan, heeft een gevangenisstraf van vijf jaar gekregen voor zijn aandeel in de fraudezaak.

Sullivan bekende vorig jaar dat hij zich had schuldig gemaakt aan het plegen van fraude, samenzwering en vervalsing van financiële documenten. Sullivan was ten tijde van de fraude de financieel directeur bij WorldCom. Zijn baas, directeur Bernhard Ebbers, werd vorige maand al tot een gevangenisstraf van 25 jaar veroordeeld. Ebbers gaat in beroep tegen dit vonnis.

De 43-jarige Sullivan is de belangrijkste getuige geweest tegen Ebbers. In de afgelopen week zijn vier voormalig WorldCom-medewerkers veroordeeld die hebben geholpen bij de fraude. In die zaken werden celstraffen van maximaal een jaar uitgesproken.

Met de veroordeling van Sullivan komt er een einde aan de fraudezaak van WorldCom. Door de fraude, met een omvang van elf miljard dollar, was WorldCom drie jaar geleden genoodzaakt uitstel van betaling aan te vragen. Vorig jaar veranderde het bedrijf zijn naam in MCI om het verleden achter zich te laten. Tot slot moest MCI aan de Amerikaanse beursautoriteit SEC nog 750 miljoen dollar schadevergoeding betalen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Overheid

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)