Podcasts in iTunes makkelijk te manipuleren

ITunes podcast groot succes

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (5)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 15 augustus 2005
Auteur: Jeroen Doorn

Twee Nederlanders hebben zwakheden ontdekt in iTunes, waardoor de concurrentie uit de podcast-ranglijst kan worden verwijderd en de eigen podcast op één wordt gezet.

Eind juni kwam Apple met de nieuwste versie van iTunes, 4.9, waarin podcasts een standaard onderdeel werden. "De podcastwereld zat hierop te wachten", stelt Leon van Bokhorst van de website Podbrothers. "Het is een erkenning van Apple dat podcasting iets voorstelt en het levert ons miljoenen extra luisteraars op."

De eerste reacties vanuit de gemeenschap waren dan ook positief. "Kritiek kwam snel daarna omdat Apple de podcasters tot 'indie-podcasts' had hernoemd en commerciële partijen als Disney prominent op de voorgrond plaatste", weet Bokhorst.

Hierop besloten de broers op onderzoek uit te gaan: Leon en Edwin van Bokhorst verzorgen zelf namelijk podcasts over podcasts. Zij kwamen tot twee opmerkelijke conclusies. "De top 100-lijsten van de populairste podcasts zijn simpel te manipuleren. Door constant te subscriben en weer te unsubscriben kon je een podcast op de eerste positie krijgen", legt Leon van Bokhorst uit tegenover Webwereld.

Het uitschakelen van de concurrentie is tevens geen enkel probleem: "Een podcast was kinderlijk eenvoudig te verwijderen uit het overzicht. Wij hebben dit aangetoond met de podcasts van Radio 538 en Nu.nl. Door gebruik te maken van de optie report a concern in de iTunes Musicstore gaven we aan Apple door, dat de podcast van Radio 538 van ons was en dat we deze wilden verwijderen uit de lijst. Een dag later was Radio 538 verdwenen uit iTunes. Geen tegenbericht, geen confirmatie. Dat maakt het heel makkelijk om de concurrentie uit te schakelen."

Apple Nederland kon niet direct inhoudelijk commentaar geven.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>
  • Categorieën:
  • Beveiliging

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)