Opnemen zonder reclame
Gepubliceerd: Vrijdag 2 september 2005
Auteur: Laurens Verhagen
In de VS is de Tivo zeer populair. Dit vanwege zijn mogelijkheid reclames over te slaan. Hitachi heeft nu ook een dergelijk apparaat.
Op de komende IFA in Berlijn, die van 2 tot 7 september plaats heeft, introduceert de fabrikant een nieuw assortiment dvd-recorders met harde schijf. Deze zogenoemde Memory Master-lijn bestaat uit drie apparaten met harde schijven voor 100 uur opnamecapaciteit (DV-DS81E - 80 GB), 200 uur (DV-DS161E - 160 GB) tot ruim 300 uur (DV-DS251E - 250 GB).
Bijzonder aan deze apparaten is dat het nu ook mogelijk is onderbrekingen als reclameblokken tijdens het afspelen over te slaan. De Memory Master-lijn beschikt namelijk over een 'commercial advance' of een 'commercial skip'-functie. Deze zorgt ervoor dat onderbrekingen automatisch gedetecteerd en overgeslagen worden wanneer een film of programma wordt bekeken.
Opnemen kan in alle bestaande dvd-formaten, zo belooft Hitachi. Alle recorders zijn vanaf september verkrijgbaar. De adviesprijzen voor de DV-DS81E, DV-DS161E en DV-DS251E zijn respectievelijk 549 euro, 649 euro en 749 euro.
Video naar dvd
Tot slot komt Hitachi met een dvd/videorecorder die de omzetting van video op dvd en omgekeerd mogelijk maakt via de bekende één druk op de knop. Deze DV-RV8500E kost 449 euro.
