Achtergelaten tas bevat protestbrief tegen bewaarplicht

Politie

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (23)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 28 september 2005
Auteur: Maarten Reijnders

Een jongen die op 11 september met opzet een tas met ballonnen achterliet op station Den Haag Centraal, eiste zijn daad online op. De politie kon hem echter niet vinden.

Dinsdagavond besteedde 'Opsporing Verzocht' aandacht aan de zaak. Het tv-programma toonde onder meer beelden van de jongen die op zondagmiddag 11 september een tas met ballonnen en een protestbrief achterliet op het station Den Haag Centraal.

Nog op dezelfde dag plaatste de jongen een verslag met foto's op het forum van Fok, zo wist het weblog Jaggle kort na de uitzending van 'Opsporing Verzocht' te melden. Ook de brief die hij in zijn tas had gestopt, plaatste hij online. Wie de 'eigenschappen' van de op internet geplaatste brief bekijkt, ziet de naam van de schrijver.

In de brief ageert hij onder meer tegen de 'nodeloze ID-kaart-toonplicht', de 'algemene DNA-databank' en de invoering van de bewaarplicht. "Net als met de identificatieplicht zou de bewaarplicht enkel de burger treffen in plaats van de terrorist."

De 21-jarige jongen heeft zich dinsdagavond bij de spoorwegpolitie gemeld, zo schrijft hij in een bijdrage op het forum van Fok. "Ik [hoor] morgen wel hoeveel decennia ik op water en brood in Guantanamo Bay ondersteboven mag hangen."

  • Categorieën:
  • E-commerce

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)