BBC betaalde ruim drie ton voor internetadres
Gepubliceerd: Maandag 10 oktober 2005
Auteur: Edwin Feldmann
De Britse omroep BBC heeft in de jaren negentig 375.000 dollar betaald om eigenaar te worden van de domeinnaam bbc.com. Het adres werd tot voor kort nooit gebruikt.
De BBC nam het adres voor 375.000 dollar over van het Amerikaanse it-bedrijf Boston Business Computing (afgekort ook BBC), zo heeft een BBC-woordvoerder tegenover The Times toegegeven.
Op het hoge bedrag is veel kritiek gekomen omdat de omroep door publiek geld wordt gefinancierd. De omroep heeft het adres enkele jaren ongebruikt gelaten. Bezoekers werden altijd direct doorgestuurd naar het adres bbc.co.uk.
Het bedrag (omgerekend 308.000 euro) is nu een hoge prijs voor een domeinnaam. Begin jaren negentig waren dergelijke bedragen echter niet ongebruikelijk. De Britse nieuwszender Sky bijvoorbeeld betaalde naar verluidt een bedrag van zes cijfers voor het adres skysports.com. En de Bank of America betaalde maar liefst drie miljoen dollar voor het domein loans.com.
