Tsunami-alarm per fax, mail of sms

tsunami

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Dinsdag 11 oktober 2005
Auteur: Edwin Feldmann

Op het Indonesische eiland Sumatra is het tsunami-alarmsysteem geïnstalleerd. Het systeem kan binnen tien minuten burgers waarschuwen voor mogelijke vloedgolven.

Het systeem heeft sensoren op de bodem van de oceaan die de veranderingen waarnemen. Bij een zeebeving als vorig jaar worden binnen tien minuten via de satelliet observatiestations aan de kust gewaarschuwd.

Vanuit deze stations worden lokale media en burgers per sms, e-mail en fax gealarmeerd, aldus persbureau AP. Waarschijnlijk is het hele waarschuwingssysteem, dat is ontwikkeld door Indonesische en Duitse wetenschappers, nog dit jaar operationeel.

Sumatra was een van zwaarst getroffen gebieden bij de zeebeving op Tweede Kerstdag in Azië. Op het eiland werden ongeveer 128.000 slachtoffers geteld. In totaal zijn er bij de ramp meer dan 220.000 mensen omgekomen.

  • Categorieën:
  • E-commerce

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Houdt grip op UC-uitdagingenUnified communications biedt heel veel, maar heeft ook specifieke uitdagingen!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)