'Nederlandse computerdistributeurs presteren slechter'
Gepubliceerd: Woensdag 26 oktober 2005
Auteur: Wilbert de Vries
Nederlandse distributeurs van computertoebehoren houden er steeds langere levertijden op na. Dit komt hun prestaties niet ten goede.
Dit blijkt uit onderzoek van reseller Misco naar de prestaties van distributeurs en fabrikanten, die worden gemeten volgens een in samenwerking met Universiteit Nyenrode ontwikkelde methode.
Vergeleken met de resultaten van vorig jaar laten de scores van distributeurs en fabrikanten enkele duidelijke trends zien. De scores van de fabrikanten zijn op peil gebleven of licht gestegen. Onder de topscorers hebben zich slechts enkele kleine verschuivingen voorgedaan.
Hoewel de scores van fabrikanten niet of nauwelijks zijn veranderd, blijken de distributeurs slechter te presteren. "De scores van de distributeurs wijzen op teruglopende prestaties", zegt Eddy Gans, directeur van Misco Nederland.
"Dat geldt vooral voor de gespecialiseerde distributeurs. Wij denken dat hun prioriteiten anders zijn komen te liggen en zij zich nu sterk richten op kostenreducties, waardoor onder meer de voorraden kleiner worden en het langer duurt voor zij kunnen leveren."
Ook blijken distributeurs vergeleken met vorig jaar meer fouten te maken. Misco constateerde een stijging van 15 procent in het aantal retourzendingen als gevolg van fouten aan de kant van distributeurs.
